به وب سایت اطلاع رسانی«مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ» خوش آمدید. .مقام معظم رهبــــری (مدظله العالی) فـرمـودنــد: «حوزه های علميـــــه بايد به سـوی تـخـصـصـــی شـدن حرکــت کننــد.»
نام کاربری :   
کلمه عبور :   

آرشیو اخبار
روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی 2/معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه اظهار داشت: تبلیغ در عرصه بین‌الملل نیازمند حمایت همه جانبه‌ مسئولین و تامین اعتبار برای تقویت زیرساختها از سوی حوزه علمیه است.
تکرار/ معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه درنشست خبری(2):
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه حوزه های علمیه سفیران هدایت را نماد تحول در حوزه های علمیه دانست و اظهار داشت: در حال حاضر 47 حوزه سفیران هدایت فعال هستند و بیش از 60 تقاضای تاسیس از سراسر کشور داریم.
تکرار/ حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ازمراجع تقلید در دیدار معاون تبلیغ حوزه، مدیران معاونت تبلیغ ومدیران مرکزآموزشهای تخصصی تبلیغ با تاکید بر ارزش و اهمیت تربیت خطبای توانمند، در مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ اظهار داشتند: حوزه های علمیه باید برای تربیت خطیب و سخنران توانمند طلاب توانمند را گزینش کنند.
پایگاه ذی‌طوی منتشر کرد
پایگاه اینترنتی ذی‌طوی از پایگاه‌های معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه، ویژه‌نامه شهادت امام هادی علیه‌السلام با عنوان هادی امت به کاربران این پایگاه عرضه کرد.
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ:
معاون تبلیغ و آموزشهای کابردی حوزه‌های علمیه،‌ با تجلیل از مواضع صریح و انقلابی حضرت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی در دفاع از انقلاب و ولایت فقیه به ویژه در فتنه سال88، این مواضع را زبان گویای حوزه‌ عنوان کرد.
توصیه حضرت آیت الله‌العظمی نوری همدانی به طلاب:
حضرت آیت الله‌العظمی نوری همدانی رسیدن طلاب و روحانیان به قله های علم و معنویت را در گرو داشتن همت بلند و پرهیز از سستی و تنبلی ذکر کرد و از آنان خواست با پاسخگویی قوی و استدلالی به شبهات، مردم جهان را از دامان مکاتب و فرقه های انحرافی نجات دهند.
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه:
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌‌های علمیه در جمع معاونین تبلیغ استان‌ها اظهار داشت: طلاب، مبلغان و روحانیون باید با تمام وجود بکوشند که مردم را برای حضور گسترده در انتخابات و شناخت ارزشی‏ترین و ولایی‌ترین نیروها ترغیب کنند.
مقاله‌ای از شماره 78 مجله مبلغان؛
به مناسبت هفته معلم و سالروز شهادت استاد والا مقام مطهری، در این مقاله‌ ارزشمند، ویژگیهای اخلاقی مبلغان از نگاه استاد والامقام شهید مطهری بررسی شده است.
بازخوانی مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه 2:
شورای عالی حوزه‌های علمیه در جلسه 167 در تاریخ 89/10/26 ماموریتهای حوزه‌های علمیه در عرصه ملی وفراملی را در مصوبه 720 این شورا در 9 بند تصویب کردند.
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ:
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ در جمع کارکنان این مرکز اظهار داشت: فرصت و زمان برای تحصیل و یادگیری همیشه در اختیار انسان نیست برای همین توصیه می‌کنم سن فراگیری را مغتنم شمارید.
تکرار/ حضرت آیت الله العظمی سبحانی:
حضرت آیت الله العظمی سبحانی از مراجع تقلید در دیدار معاون تبلیغ حوزه، مدیران معاونت تبلیغ و مدیران مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ آثار و برکات فعالیت‌های معاونت تبلیغ حوزه را عالی ارزیابی کردند و گفتند: در شرایط کنونی تربیت مبلغان جوان با تحصیل کوتاه مدت در حوزه های علمیه و اعزام به مناطق مورد نیاز کشور ضروری است
بازخوانی مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه:
به منظور سامان‌دهي، رسميت‌بخشي، حفظ و حراست از قداست لباس روحانيت و تشويق و ترغيب طلاب به امر تلبس، آيين‌نامه تلبس طلاب حوزه‌هاي علميه، در جلسه 183 شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، مورخ 1389/12/20 به تصویب رسیده است.
مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت دلگان بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از مدارس سفیران هدایت کشور به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تاکید کرد.
تاکید مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از مسئولان سه قوه:
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان كشور در سه قوه تأكید كردند: فرهنگ‌سازی برای مصرف كالاهای ساخت داخل، نیازمند تفكر، مطالعه، نگاه عمیق، برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن ابعاد روانشناختی اجتماعی این موضوع است كه صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های تبلیغاتی، باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.
معاون امور حوزه‌‌های علمیه
بر اساس مصوبه شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه تحصیل طلاب دانش‌آموخته مدارس علمیه سفیران هدایت در دوره‌های بلند‌مدت حوزه امکان‌پذیر می‌باشد.
حضرت آیت الله مقتدایی خبر داد:
مدیر حوزه‌های علمیه کشور اگفت: با ارزیابی صورت گرفته مشخص شد طلاب فارغ التحصیل مدارس سفیران هدایت در مقایسه با هم‌سطحان خود در دوره‌های بلند مدت از نظر علمی و مهارتی در سطوح بالاتری قرار دارند.
آیت الله مقتدایی خبر داد؛
مدیر حوزه‌های علمیه کشور اگفت: با ارزیابی صورت گرفته مشخص شد طلاب فارغ التحصیل مدارس سفیران هدایت در مقایسه با هم‌سطحان خود در دوره‌های بلند مدت از نظر علمی و مهارتی در سطوح بالاتری قرار دارند.
معاون تبليغ و آموزشهاي کاربردي حوزه‌هاي علميه:
معاون تبليغ و آموزشهاي کاربردي حوزه‌هاي علميه صبح امروز در جمع طلاب فعال در فضاي سايبري اظهار داشت: حضور فعال و موثر نيروهاي انقلابي در فضاي سايبري با هدف تقويت جبهه‌ي اسلام و مقابله با دشمنان داخلي و خارجي ضروري است.
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ حوزه علمیه قم؛
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه سفیران هدایت را نماد تحول در حوزه های علمیه دانست و اظهار داشت: در حال حاضر 47 حوزه سفیران هدایت فعال هستند و بیش از 60 تقاضای تاسیس از سراسر کشور داریم.
مسئول مرکز آموزشهاي تخصصي تبليغ حوزه علميه قم:
مسئول مرکز آموزشهاي تخصصي تبليغ حوزه علميه قم اظهار داشت: از شهرهاي مختلف درخواست راه‌اندازي حوزه‌هاي علميه سفيران هدايت براي خواهران را داريم.
معاون تبليغ حوزه‌هاي علميه:
معاون تبليغ حوزه‌هاي علميه فعاليت فرق و اديان انحرافي در مدارس کشور را خطرناک دانست و عنوان کرد: دشمنان بهترين راه براي از بين بردن مرکزيت نظام را شکل‌گيري و تقويت اين فرقه‌ها مي‌دانند و براي مقابله با عقايد اسلامي به روش خرافه گرايي در دين پرداخته‌اند.
درود و سلام و صلوات رب العالمين بر طلاب و روحانياني كه با خون خود درخت اسلام و انقلاب را آبياري كردند. آنان كه مصدرشان بهشت بود. هيچگاه متكلم وحده نبودند و البته مع الغير هم نه، بلكه مع‌الله... .
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و جمعی از همکاران وی اظهار داشتند: تلاش کنید جایگاه و نقش حوزه ها علمیه در آموزش و پرورش قانونمند و تثبیت شود.
حضرت آیت الله العظمی صافی:
حضرت آيت‌الله العظمي صافي در دیدار معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه به عرصه‌هاي جديد تبليغي در عصر حاضر اشاره داشتند و فرمودند: با توجه به سهولت امر تبليغ در عصر حاضر به خصوص در فضاي مجازي و اينترنت، اين عرصه‌ها حضور جدي مبلغان را مي‌طلبد و ما نبايد از اين عرصه‌ها غافل شويم.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ازمراجع تقلید در دیدار معاون تبلیغ حوزه، مدیران معاونت تبلیغ ومدیران مرکزآموزشهای تخصصی تبلیغ با تاکید بر ارزش و اهمیت تربیت خطبای توانمند، در مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ گفت: حوزه های علمیه باید برای تربیت خطیب و سخنران توانمند طلاب توانمند را گزینش کنند.
در دیدار مسئولان نظام جمهوری اسلامی:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام جمهوری اسلامی، در سخنان بسیار مهمی با اشاره به شرایط بسیار فوق‌العاده و بی‌سابقه‌ی منطقه و جهان، به تبیین شرایط و جایگاه فعلی كشور با درنظرگرفتن نقاط قوت و ضعف پرداختند.
معاون تبلیغ حوزه های علمیه:
معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور از مبلغان و روحانیون طرح هجرت خواست تا جهادگونه در برابر توطئه های دشمنان مبارزه کنند.
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ:
مسئول مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ در مراسم اختتامیه کارگاه دانش‌افزایی ادبیات عرب طلاب ممتاز سفیران‌های هدایت کشور تحول و نوآوری در متون و شیوه‌های آموزشی حوزه علمیه را ضروری دانست.
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه:
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه مهمترین معضل در عرصه تبلیغ و اعزام مبلغ را کمبود اعتبارات و بودجه مورد نیاز دانست.
ماهنامه مبلغان شماره 131:
اشاره حجۀ الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، معاون محترم تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‏های علمیه در جمع خواهران حوزه علمیه قم، به پرسشهای آنان در رابطه با حقوق زنان پاسخ دادند. که جهت اطلاع مبلّغان گرامی تقدیم مي‌گردد. آيا اسلام بين مرد و زن،‌ تفاوت و تبعيض قائل شده است؟
ماهنامه مبلغان شماره 127:
عده‌ای، حتی قبل از وهابیون این شبهه را مطرح می‌کردند که به غیر خدا نمی‌توان توسل جست؛ چون شرک است، شبیه آن توسلی که بت­پرستان به بتها داشتند. به این شبهه بارها پاسخ داده شده است که از آن جمله، قرآن، واسطه قراردادن فرزندان یعقوب[1] به پدر را برای استغفار مطرح نموده است و همین‌طور واسطه قرار گرفتن پیراهن یوسف برای شفای چشم حضرت یعقوب[2] و همچنین امر به توسل نمودن به پیامبر اکرم(ص) برای استغفار[3] و همین‌طور روایات فراوان داریم که صحابه به پیامبر اکرم(ص) توسل جسته‌اند.[4]
ماهنامه مبلغان شماره 95:
سخنرانی های کوتاه ...
ماهنامه مبلغان شماره 93:
از بزرگ ترين و شكننده ترين انحرافاتي كه در جامعه اسلامي رخ داد و براي هميشه بشريت را محروم ساخت، انحراف از مسير امامت بود. اگر جامعه بعد از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله جايگاه امامت را شناخته بودند، امامت و خلافت را در حدّ نمايندگي قبيله اي و قومي و حداكثر رهبري سياسي تنزّل نمي دادند. اجازه نمي دادند كه كساني بر آن جايگاه تكيه بزنند كه هيچ گونه شايستگي و لياقت در وجود آنها نبود.
ماهنامه مبلغان شماره 90:
مقدمه واژه جاهليت، واژه اي است داراي بار منفي كه معمولاً استماع و استعمال آن با احساس تلخي و تنفّر همراه است. هرچند تصورات عمومي بر اين است كه جاهليت امري است مربوط به گذشته هاي بسيار دور، اما نبايد غافل بود كه دامن جامعه امروزين نيز به انواع جاهليتهاي جديد آلوده گشته است.
ماهنامه مبلغان شماره 87:
اوّل. نياز به شناخت شناخت سيدالشهداء از مهم ترين نيازهاي بشر در طول تاريخ است. اصولاً شناخت چهره هاي تأثيرگذار در تاريخ، چه مثبت و چه منفي از آگاهيهاي ضروري براي زندگي انسانهاست.
معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه:
معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه گفت: حفظ سلامت سياسي و فكري استادان امري مهم بوده و باید در حفظ اين سلامت كوشا باشيم.
معاون آموزش مركز تخصصي تبليغ:
معاون آموزش مركز تخصصي تبليغ گفت: گزينش استادان بر اساس شاخصه‌هايي مانند روش مصاحبه علمي و كلاسداري صورت مي‌گيرد.
ماهنامه مبلغان شماره 107
اعمال همه ما را در هفته دوبار به محضر حضرت بقية اللَّه‏عليه‏السلام عرضه مى‏دارند و حضرت با دقت، آنها را نگاه مى‏كند و اگر خلاف اخلاقى پيدا شد، ناراحت مى‏شود. مرحوم شهيد مدنى در اين باره مى‏گفت: وقتى آقا اعمال ما را مى‏بيند كه در آن گناه است، اشك مى‏ريزد. اميدواريم ما از جمله كسانى باشيم كه هر وقت امام عصرعليه‏السلام پرونده اعمال ما را مى‏بيند، خوشحال باشد.
ماهنامه مبلغان شماره 105:
امام هادى - عليه‏السلام - نمونه‏اى از انسان كامل و مجموعه سترگى از اخلاق اسلامى مى‏باشد. ابن شهر آشوب در اين‏باره مى‏نويسد: «امام هادى - عليه‏السلام - خوش خوترين و راست‏گوترين مردم بود. كسى كه او را از نزديك مى‏ديد، خوش برخوردترين انسانها را ديده بود و اگر آوازه‏اش را از دور مى‏شنيد، وصف كامل‏ترين فرد را شنيده بود. هر گاه در حضور او خاموش بودى، هيبت و شكوه وى تو را فرا مى‏گرفت و هرگاه اراده گفتار مى‏كردى، بزرگى و بزرگوارى‏اش بر تو پرده در مى‏انداخت. او از دودمان رسالت و امامت و ميراث‏دار جانشينى و خلافت بود و شاخسارى دل‏نواز از درخت پربرگ و بار نبوت و ميوه سرسبد درخت رسالت بود.» امام در تمام زمينه‏هاى فردى...
ماهنامه مبلغان شماره 120:
قواعد پاسخ دهی را مي‌توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد: 1. مراحل تهیه پاسخ؛ 2. اصول و روشهاي پاسخ دهی. با توجه به مراحل، اصول و روشها مي‌توان به شیوة مناسب برای پاسخ دهی دست یافت؛ از اینرو ما نیز ابتدا در اين شماره، مراحل تهیة پاسخ را از نظر مي‌گذرانیم و سپس در شمارة بعد به مهم‌ترین اصول و روشهاي پاسخ‌دهی اشاره مي‌كنيم.
ماهنامه مبلغان شماره 128:
من كوچك بودم، روزى پیرمردى براى باغچه منزل ما خاك آورد.ما سر سفره بودیم كه او آمد.امام گفتند كه این پیرمرد ناهار نخورده است.غذاى ما زیاد نبود.بعد بشقابى از توى سفره برداشتند و خودشان چند قاشق از غذایشان را در بشقاب ریختند و به ما گفتند: «بیایید هر كدام چند قاشقى از غذاى خود را در این بشقاب بریزید تا به اندازه غذاى یك نفر بشود.» ما كه آن روز غذاى اضافى نداشتیم، به این ترتیب غذاى آن پیرمرد را آماده كردیم. در عالَم بچه‌گى آنقدر از این كار خوشم آمد كه نهایت نداشت. هر وقت...
ماهنامه مبلغان شماره 90:
زندگي اجتماعي و جمعي بشر، در عين حال كه محسّنات و نقطه هاي مثبت و قابل تمجيدي دارد، برخي آثار منفي و زيانبار را نيز در پي دارد، مانند: آلودگي شهرها، بالا رفتن قيمت مسكن، تراكم جمعيّت بيش از حد و اندازه كه بر اثر ازدحامها به وجود مي آيد؛ ندا مي طلبد كه قوانين و دستوراتي وضع شود تا زندگي جمعي را سر و سامان بدهد و بشر به راحتي بتواند به زندگي و زندگاني فردي خويش در كنار جمع ادامه دهد. يكي از مواردي كه نياز به وجود قوانين و دستورات فقهي و اخلاقي دارد، همسايه داري است.
ماهنامه مبلغان شماره 129:
هر عقل و فطرت سالمي پنج پيام به صاحبش مي‌دهد و با طرح پنج سؤال، او را به سوي دين و وحي راهنمايي می‌كند؛ چرا كه خداوند دو حجت دارد: حجت باطني (عقل) و حجت بيروني (وحي و پيامبران). امام كاظم(ع) فرموده است: «إِنَّ للهِ عَلَى النَّاسِ حُجَّتَيْنِ حُجَّةً ظَاهِرَةً وَ حُجَّةً بَاطِنَةً فَأَمَّا الظَّاهِرَةُ فَالرُّسُلُ وَ الْأَنْبِيَاءُ وَ الْأَئِمَّةُ(ع) وَ أَمَّا الْبَاطِنَةُ فَالْعُقُولُ؛[1] به راستي براي خدا بر مردم دو حجّت است: يكي ظاهري و ديگري باطني؛ اما حجت ظاهري، رسولان و انبيا و امامان‌اند و اما حجّت باطني عقلها.» عقل انسان از وحي الهي بي‌نياز نيست؛ زیرا...
ماهنامه مبلغان شماره 126:
از پرسشهایی که فراوان مطرح مي‌شود، این است که چرا قرآن به پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله) دستور می‌دهد که استغفار کند: «فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَ اسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كَانَ تَوَّاباً»؛[1] «پروردگارت را تسبیح و حمد کن و از او آمرزش بخواه که او بسیار توبه پذیر است.» خود پیامبر نیز فرمود: «إِنَّهُ لَيُغَانُ عَلَى قَلْبِي وَ إِنِّي لَأَسْتَغْفِرُ اللَّهَ فِي كُلِّ يَوْمٍ سَبْعِينَ مَرَّةً؛[2] به راستی کدورتی بر قلبم احساس مي‌کنم و روزی هفتاد مرتبه [برای رفع کدورتها] استغفار مي‌کنم.» همچنین: «وَ رُوِيَ فِي كُلِّ يَوْمٍ مِائَةَ مَرَّةٍ؛[3] و روایت شده است در هر روز صد مرتبه.» استاد مطهری در توضیح این حدیث مي‌گوید...
ماهنامه مبلغان شماره 74:
رهيافتهاي سه گانه در طرفداري از حقوق زنان 1. جنس، امري طبيعي است كه در تعيين تمايز بيولوژيك و فيزيولوژيك ميان زن و مرد مؤثر است و تفاوتهايي كه در نقشها و ويژگيهاي اجتماعي آنان وجود دارد، در نتيجه روندها و نهادهاي اجتماعي به ويژه تفاوت در فرايند اجتماعي شدن و جامعه پذيري مؤثر است. 2. جنس، امري طبيعي است كه تا حد زيادي در ويژگيها و نقشهاي اجتماعي زن و مرد عامل تعيين كننده است و اين تفاوتهاي جوهري ميان زنان و مردان به برتري اخلاقي و شناختي منجر مي شود. 3. جنس و جنسيت(1) هر دو مبتني بر ساخته هايي اجتماعي است و هويتهايي مانند زن و مرد به عنوان مقولاتي جوهري نفي مي شود.
ماهنامه مبلغان شماره 86:
يكي از مسائلي كه تمامي انسانها با آن دست به گريبان اند و پيوسته با آن مواجه مي باشند، مسئله رنج و سختي حاصل از مشكلات زندگي است كه به تصريح آيه شريفه "لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ في كَبَدٍ"(1) خلقت انسان با آن عجين شده است و هيچ روزي بر آدمي نمي گذرد، مگر آنكه قبل و يا بعد از آن با ابتلائات و امتحاناتي رو به رو گرديده است؛ چرا كه اساساً بناي اين نشئه بر رنج و مشقت است و آدمي در اين دنيا بدون بلا نمي تواند باشد و به فرموده امير المؤمنين عليه السلام: "[الدُّنْيَا ]دَارٌ بِالْبَلَاءِ مَحْفُوفَةٌ؛(2) دنيا سرايي است كه با بلا و سختي پيچيده شده است.
ماهنامه مبلغان شماره 108:
امروزه آفت رفاه‏طلبى و مادى‏گرايى، فرهنگ و جامعه اسلامى ما را به سمت فرار از سختيها و عدم صبر در مقابل آنها سوق مى‏دهد. در اين ميان، نوجوانان كه هنوز تفكرات و بينش‏شان نسبت به امور و وقايعى كه در اطرافشان مى‏گذرد، كامل نشده است، در برابر آفت راحت‏گرايى و رفاه‏طلبى آسيب پذيرتر به نظر مى‏رسند.
ماهنامه مبلغان شماره 83:
طائر گلشن قدسم چه دهم شرح فراق / كه در اين دامگه حادثه چون افتادم / من ملك بودم و فردوسِ برين جايم بود / آدم آورد در اين دير خراب آبادم / نيست بر لوح دلم جز الف قامت يار / چكنم حرف دگر ياد نداد استادم
ماهنامه مبلغان شماره 73:
اگر شخصي بگويد: هر كس غيبت مرا بكند، من از او راضي هستم. آيا در چنين حالتي مي‌توان غيبت چنين شخصي را كرد؟ حضرت آيت الله فاضل لنكراني در اين مورد فرموده‌اند: «غيبت كردن از چنين شخصي باز هم اشكال دارد، زيرا غيبت كردن "حق الناس" محض نيست تا بتوان در چنين حالاتي از كسي غيبت كرد و در آيات و روايات از غيبت به طور مطلق نهي شده است.» لازم به توضيح است كه ...
ماهنامه مبلغان شماره 87:
آمار جهاني حكايت از آن دارد كه اسلام رو به گسترش است و هر روز بر تعداد مسلمانان در قلب اروپا و كشورهاي ديگر افزوده مي شود. به اين گزارشها توجّه كنيد.
ماهنامه مبلغان شماره 89:
براي اينكه بد سخنراني كنيم و سخنوري ناموفق باشيم، به گونه اي كه براي جلسات و مراسم سخنراني از ما كمتر دعوت كنند و يا اصلاً دعوت نكنند، بايد به 20 نكته زير خوب توجه و عمل كنيم. پس سخنور بد باش تا كامروا شوي!
ماهنامه مبلغان شماره 101:
آنچه پيش رو داريد گزيده‏اى از سخنان حضرت آيت اللَّه مصباح يزدى دامت بركاته در دفتر مقام معظم رهبرى است كه در تاريخ 24/6/86 ايراد فرموده‏اند. * * * كلمه توبه در لغت عربى به معنى بازگشت است؛ اما در عرف و ادبيات ما هر بازگشتى را توبه نمى‏گويند. بازگشت از راه خطا به راه صواب؛ اين توبه‏اى است كه به انسان نسبت داده مى‏شود. در قرآن كريم...
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
حضرت آیت الله خامنه ای«مدظله‌العالی» رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از منتخبان مردم استان کردستان،پشتوانه پیشرفت ایران را حركت مجدانه، مسلمانانه، متعبدانه و روشن‌بینانه دانستند و خاطرنشان كردند: ملت ایران با تلاش خود، این پیشرفتها را به دشمن تحمیل كرد و وضع امروز كشور، آینده‌ی بهتر و روشن‌تر را نوید می‌دهد.
رهبر معظم انقلاب، در دیدار معلمان: حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای«مدظله‌العالي» رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته در دیدار هزاران نفر از معلمان از سراسر كشور، حركت بیداری كنونی در غرب آسیا و شمال افریقا را امتداد حركت عظیم ملت ایران خواندند و تأكید كردند: این حركت بیداری قطعاً تا قلب اروپا پیش خواهد رفت.
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه:
معاون تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه‌های علمیه در گردهمایی اساتید مرکز آموزشهای تخصصی تبلیغ حوزه علمیه قم، گفت: اگر طلبه متقی و بی‌سواد باشد خطرناک نیست، چون تا از او چیزی می پرسند، تقوا دارد، می گوید بلد نیستم. ضرر نمی زند. ولی اگر علامه بود و بی تقوا، خیلی خطرناک است و امروز تربیت اینها به دست شماست.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نامه‌ای به اساتید حوزه‌های علمیه:
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نامه‌ای از استادان حوزه‌های علمیه خواست، بخشی از دروس خود را به بیان ویژگی‌ها،‌فضایل و مناقب حضرت زهرا سلام الله علیها اختصاص دهند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی:(متن کامل بیانات)
رهبر معظم انقلاب اسلامی«مدظله‌العالی» روز گذشته در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم استان فارس در سخنان بسیار مهمی ضمن تبیین شرایط حساس كنونی دنیا و منطقه، با توجه به بیداری اسلامی، همه مردم و مسئولان را به حفظ اتحاد و انسجام و كار و تلاش بی‌وقفه، و بهانه ندادن بدست دشمنان نظام اسلامی توصیه کردند.
معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه، ویژگی‌های خاص حوزه‌های علمیه سفیران هدایت را تشریح کرد.
آیت الله حسینی بوشهری
امام جمعه قم، با تأکید بر اهمیت دادن به مباحث اخلاقی در جامعه، گفت: امروز برخی از موضع گیری‌های افراد مبتنی بر پایه‌های اخلاقی نیست و از دایره انصاف خارج است.
حضرت آیت الله مقتدایی «دام عزه العالی»
حضرت آیت الله مقتدایی در دومین گردهمایی معاونین تبلیغ استانها در سال 89 فرمودند: بحمدالله معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی، پرکار، پرتحرک و نوآور است.
آیت الله سبحانی:
حضرت آیت الله سبحانی اظهار داشت: امامیه در کلام خود مستقل است و وامدار اشاعره و معتزله ‌نیست و از قرآن، سنت،‌ خطبه‌های امیرمومنان و عقل کمک گرفته و هیچ گونه نیازی به کلام معتزلی و اشاعری ندارد. حضرت آیت الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید، روز گذشته در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه مشهد به تفاوت کلام شیعی با کلام معتزله‌ پرداخت و اظهار داشت: معتزله در مسئله فردی که ‌مرتکب گناه کبیره می‌شود معتقدند نه کافر است و نه مؤمن؛ بلکه مؤمن فاسق بوده ‌و ما معتقد به این مطلب نیستیم و با اشاره به سوره تغابن آیه 2 (...
آیت الله صافی گلپایگانی:
حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان تصریح کرد: دهه‌ فرخنده مهدویت، دهه امر به معروف و نهی از منکر، دهه‌ مطالبه مقاصد اسلامی، دهه‌ مقاومت در برابر غرب‌زدگی است.
آیت‌الله مکارم شیرازی:
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به راهپیمایی مردم تهران برای مقابله با بی‌حجابی و بدحجابی، خواستار اقدام جدی توأم با تدبیر و مدیریت صحیح مسؤولان برای مقابله با مفاسد اخلاقی، بدحجابی و بی‌حجابی شد.

<< صفحه قبلی1 2 3 

صفحه اصلی     |     ارتباط با ما      |         درباره ما
 
پاسخ به پیامهای ارسالی

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ می باشد.

enlightenedبازگشت به ابتدای صفحه سایت